انواع فیلم عروسی

فیلم عروسی مهمترین بخش  یک مراسم عروسی است. این فیلم تا سالیان سال میتواند آن شب به یاد ماندنی را با کیفیت خاص در ذهن شما تداعی کرده و خاطره بهترین اتفاق زندگی تان را برای همیشه ثبت کند. به همین دلیل: انتخاب یک گروه عکاس و فیلمبردار برای عروسی سخت ترین و مهمترین انتخاب عروس و داماد است. دراین مبحث کوتاه قصد داریم انواع فیلم عروسی و بهترین آن را برای شما معرفی کنیم.

چه نوع فیلم عروسی خوب و با کیفیت خوانده میشود

در سال های نه چندان دور فیلمبرداری از مجلس عروسی یک کار لاکچری محسوب میشد و افراد کمی لحظات عروسی خود را به تصویر میکشیدند تا یادگاری بماند. کم کم با پیشرفت تکنولوژی ورود دوربین فیلمبرداری به مجالس عقد و عروسی امری عادی شد اما کیفیت کارها بسیار پایین بود. برای مثال ماسکه شدن عروس و داماد توسط اطرافیان ، کیفیت پایین نور، کیفیت پایین تصویر تنها تعدادی از ایرادتی بود که در فیلمبرداری های آن زمان صورت میگرفت. کمی بعدتر دوربین های هندی کم به بازار روانه شد و مجالس عروسی توسط افراد بیشتری فیلمبرداری میشد ولی همچنان کیفیت ها پایین بود. امروزه با استفاده ادوات و تجهیزات پیشرفته مثل هلی شات، کرین، ریل های مخصوص و دوربین های HD از جمله تجهیزاتی است که به فیلمبردار اجازه تصویربرداری با کیفیت و موقعیت های عالی میدهد.

انواع فیلم عروسی

انواع فیلم عروسی

انواع فیلم عروسی را از نظر مدت زمان میتوان به دو بخش کوتاه و بلند تقسیم کرد. در فیلم های کوتاه فقط قسمت های خاصی از صحنه های ضبط شده انتخاب شده و نمایش داده میشود و معمولا زمان نمایش آن کمتر از یک ساعت است. در فیلم های طولانی به جزئیات بیشتری پرداخته میشود مثلا از مراسم خوشامدگویی و پذیرایی شام و اعلام کادوها و خداحافظی عروس و داماد از میهمانان هم فیلمبرداری شده و نمایش داده میشود.

  • فیلم مادر

در این فیلم تمام صحنه های جذاب به انتخاب فیلمبردار، تصویربرداری شده است. صدای موزیک، سالن و حرف زدن اطرافیان در فیلم موجود است و یک فیلم تقریبا طولانی محسوب میشود.

  • فیلم ادیت شده

یک تدوین گر فیلم مادر را بازبینی کرده، لحظه های جذاب آن را جدا میکند و با استفاده از جلوه های ویژه و فاکتورهای مخصوص ادیت و تدوین و صداگذاری یک نسخه با کیفیت تهیه میکند.

  • فیلم تست

این فیلم توسط آتلیه عکاسی از نسخه ادیت شده تهیه میشود و برای تایید نهایی در اختیار عروس و داماد قرار میگیرد. تا اگر میخواهند تغییراتی در هر بخش اعمال شود اعلام شود.

  • فیلم نهایی

فیلم نهایی همان فیلم عروسی شماست که آتلیه نهایتا با یک نسخه از فیلم مادر به شما تحویل میدهد. میتوان گفت فیلم نهایی عصاره ای از مراسم عروسی شماست که برایتان به یادگار می ماند.

کلیپ فرمالیته عروسی یا کلیپ اسپرت چیست؟

انواع فیلم عروسی

در سال های اخیر مراسمی تحت عنوان کلیپ فرمالیته به انواع رسومات عروسی اضافه شده است.

برگرفته از مراسم  Prewedding: یا قبل از عروسی غربی هاست و به این صورت است که عروس و داماد با یک آرایش ساده و اسپرت و چندین دست لباس رسمی و اسپرت و ساحلی و … به لوکیشن های مختلفی مثل ساحل، جنگل، کویر و … رفته و فیلمبرداری و عکسبرداری های کوتاهی انجام میگیرد.

نهایتا با ادیت بخش هایی از آن یک فیلم کوتاه از این لحظه ها در سالن برای میهمانان نمایش داده میشود که اصطلاحا به آن کلیپ عروسی گفته میشود. مدت زمان آن به ندرت به نیم ساعت میرسد.

راهنمایی از کارشناسان تشریفات دانیال

اگر قصد دارید مراسم ازدواجتان در تهران برگزار کنید ما به شما پیشنهاد تالار مجلل دانیال، که بهترین تالار در شهرک غرب با بهترین امکانات و لوکس ترین تجهیزات پذیرایی، دکوراسیون عالی، گل آرایی مدرن و به روز و نورافشانی فوق العاده انتخاب مناسبی است تا فیلم عروسی شما به یکی از ماندگارترین یادگارهای زندگیتان تبدیل شود. همچنین میتوانید از راهنمایی مشاورین ما در این بخش برای انتخاب انواع فیلم عروسی و عکس برداری حرفه ای بهره مند شوید.

انواع فیلم عروسی

بهترین تالار شمال تهران: تالار دانیال دولت انتخاب مناسبی برای زوج هایی است که به دنبال یک لوکیشن منحصر به فرد برای پذیرایی از میهمانان مراسم عروسی شان هستند و میخواهند فیلم عروسی شان لاکچری ترین یادگار از بهترین شب زندگی شان باشد. برای مشاوره و راهنمایی در خصوص انتخاب فیلمبردار و آتلیه حرفه ای با کارشناسان ما در این تالار در تماس باشید.

شاید بپسندید:

نمای داخلی سالن طبقه دوم
تالار طبقه پنجم

دو سالن از چهار سالن تالار مجلل دانیال در طبقه دوم واقع شده است که مهمانان شما را با چهار خط آسانسور بدون معطلی به طبقه دوم می‌رساند.. گچ‌بری‌‌ها و دیزاین‌‌های این تالار همگی کار دست بوده و به صورت پیش‌ساخته نیستند. نقاشی‌‌ها، لوسترهای برنزی و .. سیستم گرمایش و سرمایش و تزریق هوای تازه […]

ادامه مطلب

انواع حلقه نامزدی
برای خرید حلقه نامزدی این مطلب را بخوانید

مهمترین نماد ازدواج در سراسر دنیا حلقه ازدواج است. اولین پیشکشی که عروس خانم ها از طرف داماد و خانواده او دریافت میکنند همین حلقه نامزدی است. با هدیه انواع حلقه نامزدی در روز بله برون رسما یک دختر به عنوان عروس یک خانواده معرفی میشود. بنابراین شاید بتوان گفت مهمترین چیزی که نشان از پیوند زناشویی و […]

ادامه مطلب

ساقدوش کیست
همه چیز درباره ساقدوش ها را بدانید، ساقدوش کیست ؟

این روزها حضور ساقدوش ها در مجالس عروسی بسیار مورد توجه است. اما این که تعدادی از دوستان و اقوام نزدیک عروس و داماد لباس های متحدالشکل پوشیده و در کنار زوج جوان حضور یابند چه معنایی دارد و این رسم از کجا آمده و علت حضور این جوانان در کنار عروس و داماد چیست. […]

ادامه مطلب

آرایش عروس
انواع آرایش عروس

اگر مراسم عروسیتان نزدیک است، باید این را بدانید که فاکتورهای زیادی وجود دارد که باید پیش از برگزاری مراسم به انها دقت داشته‌باشید. جدای از انتخاب فضای مراسم عروسی، کترینگ و خدمات باید نگاه ویژه‌ای به ظاهر خودتان از جمله آرایش عروس داشته‌باشید. این نکته را به یاد داشته‌باشید که عروس و داماد در […]

ادامه مطلب