بهترین سفره عقد در تهران کجاست

سفره عقد یکی از آیتم های جدایی ناپذیر در مراسم ازدواج ایرانیان است. اصولا در بهترین سفره عقد تهران مواردی استفاده میشود که هرکدام نماد خاصی دارند و با توجه به رسوم و فرهنگ بخش های مختلف کشورمان دارای تغییرات جزئی است ، اما به صورت کلی میتوان گفت در همه جای ایران برگزاری مراسم عقد بدون سفره عقد لطفی ندارد.

اگرچه با گذر ایام تم سفره عقد ایرانی نیز دچار تحول شده است و دیگر آن سادگی گذشته را ندارد اما همچنان ارزش آن حفظ شده است تا جایی که حتی محضرهای عقد ازدواج و سالن های برگزاری مجالس نیز مجهز به سفره عقد و اتاق عقد با دیزاین و طراحی مخصوص هستند تا خدمات با کیفیتی در این زمینه به زوج ها ارائه دهند.

در این مقاله کوتاه قصد داریم بدانیم بهترین سفره عقد تهران کدام است و چه مواردی باید در آن رعایت شود.

بهترین سفره عقد تهران

در انتخاب بهترین سفره عقد تهران به این نکات توجه کنید

– مهترین مورد در طراحی و ارائه سفره عقد پارچه ای است که به عنوان سفره در زیر وسایل اصلی از آن استفاده میشود، این پارچه میتواند از جنس تور ، ساتن یا پارچه های طرح دار باشد ، اخیرا استفاده از آینه به جای سفره با استقبال بیشتری روبروست.

آینه و شمعدان

که نماد بخت و پایداری عروس و داماد است، آینه و شمعدان میتواند جزء خرید عروس و داماد باشد و یا از وسایل مربوط به محضر و سالن عقد بهره مند شد.

قرآن و حلقه ها

از دیگر موارد استفاده شده در سفره عقد هستند، معمولا هنگام قرائت خطبه عروس و داماد جوان قرآن میخوانند و حلقه ها نیز در جای مخصوص خود تا آخر خطبه در سفره عقد حضور دارند تا زمانی که در انگشت عروس و داماد جای گیرند نون و پنیر و سبزی نیز نشان دهنده برکت و روزی زندگی زوج جوان هستند و با کمی تزئین و دیزاین در سفره عقد جای میگیرند.

جام عسل

جام عسل های تزئین شده که نشانه شیرین کامی زوج جوان است در سفره عقد قرار میگیرند در کنار آنها استفاده از شیرینی و نقل و نبات نیز مرسوم است.

جام عسل سفره عقد تهران

قند ساب

دو تکه قند بزرگ تزئین شده با تور و گل که در هنگام قرائت خطبه عقد بالای سر زوج جوان سابیده میشود ، نشانه پاشیده شدن شیرینی روی عروس و داماد به امید شیرین شدن زندگی آنهاست. در برخی شهرها رسم بر این است که یک کله قند بزرگ تزئین شده نیز در سفره عقد قرار دارد.

گردو ، بادام و فندق

از زمان های قدیم این خشکبار در سفره عقد جایگاه ویژه ای داشته اند و نشانه برکت و روزی در زندگی زوج جوان هستند. معمولا این موارد را با رنگ نقره ای یا طلایی رنگ کرده و در ظروف متناسب با تم سفره عقد تزئین میکنند.

استفاده از ظروف گران قیمت در بهترین سفره عقد تهران

تمام موارد ذکر شده برای اینکه تبدیل به بهترین سفره عقد شوند باید با تم و رنگ خاصی همراه باشند ، این کار کمک میکند تا سفره عقد زیباتر و باشکوه تر دیده شود. این روزها استفاده از تم های رنگی ، کریستالی ، آینه ای و تور و دانتل بسیار مورد توجه و پسند عروس و دامادهای جوان است. شما میتوانید با بهره گیری از تم های رنگی ، گل های رنگی و شمع های متناسب با تم انتخابی خود بهترین سفره عقد تهران را برای روز مراسم عقد خود در اختیار داشته باشید.

استفاده سفره عقد های آماده

در صورتی که نخواهید برای سفره عقد هزینه کنید میتوانید از سفره عقد های آماده در محضرهای ازدواج استفاده کنید که در تهران اکثر محضرهای ازدواج دارای سفره عقدهای زیبا و مناسبی هستند ، همچنین تمامی سالن های برگزاری جشن دارای اتاق عقد و وسایل و سفره مخصوص مراسم عقد هستند که میتوانید با گروه تشریفات سالن مورد نظر هماهنگی های لازم را به عمل آورده و از امکانات آن بهره مند شوید.

سفزه عقد اماده سفره عقد تهران

برای اینکه بهترین سفره عقد تهران را در اختیار داشته باشید پیشنهاد میکنیم با مشاورین ما در گروه باغ تالارهای دانیال تماس بگیرید، گروه باغ تالارهای دانیال با ارائه بهترین و زیباترین سفره عقد، با دیزاین های جذاب و دیدنی ، طراحی خاص و بی نظیر و جدیدترین مدل های سفره عقد در تهران در خدمت عروس و دامادهای جوان در روز عقد و عروسی است. در صورتی که نیاز به مشاوره دارید میتوانید با تشریفات عمارت دانیال در گرمدره استان البرز و یا گروه تشریفات دولت در  غرب تهران تماس حاصل نموده از راهنمایی و مشاوره مجرب ترین کارشناسان در زمینه سفره عقد بهره مند شوید.

شاید بپسندید:

چه سوالاتی از مدیر تالار عروسی بپرسیم؟

یکی از مهمترین و البته ضروری ترین کارهایی که باید به هنگام مراجعه برای رزرو تالار عروسی انجام دهید، این است که برای شفافیت قرارداد و برنامه ریزی دقیق تر از مدیریت آن تالار یا باغ سوالاتی را بپرسید. در ادامه می توانید این سوالات کلیدی را ببینید و آنها را در هنگام صحبت با […]

ادامه مطلب

تالار طبقه سوم

تالار دانیال واقع در خیابان دولت، دارای 4 سالن مجلل و بزرگ است که این امکانات اسباب برگزاری دو مراسم به صورت هم زمان را در این سالن فراهم آورده است. ظرفیت هر کدام از سالن‌‌ها پانصد نفر می‌باشد و دیزاین و طراحی هرکدام از سالن‌‌ها به وسیله تیمی کاملا حرفه‌ای و خبره انجام گرفته […]

ادامه مطلب

سفره عقد لاکچری
سفره عقد لاکچری

هر عروس و دامادی پیش از اینکه به خانه بخت برود، تجربه نشستن بر سر سفره عقد را داشته‌است که البته با توجه به شرایط، سفره عقد شکل و شمایل متفاوتی به خود می‌گیرد. اگر مراسم در محیط‌های سنتی برگزار شود، سفره عقد هم همان رنگ و بو را خواهد‌داشت. اما هرچه به فضاهای شهری […]

ادامه مطلب

تم سفره عقد
تم سفره عقد

سفره عقد یکی از اجزای جدایی ناپذیر در مراسم ازدواج ایرانی است. شاید این سفره معروف به قدری مهم است که نمیتوان یک مراسم عقد و یا ازدواج را بدون وجود آن در نظر گرفت. از دیرباز تم سفره عقد در مراسم ازدواج ایرانیان حضور داشته است ، شاید تفاوت های اندکی در قومیت ها […]

ادامه مطلب