سفره عقد لاکچری

هر عروس و دامادی پیش از اینکه به خانه بخت برود، تجربه نشستن بر سر سفره عقد را داشته‌است که البته با توجه به شرایط، سفره عقد شکل و شمایل متفاوتی به خود می‌گیرد. اگر مراسم در محیط‌های سنتی برگزار شود، سفره عقد هم همان رنگ و بو را خواهد‌داشت. اما هرچه به فضاهای شهری و مدرن نزدیک می‌شویم، از سفره‌های عقد سنتی دورتر می‌شویم و به سمته سفره عقد لاکچری خواهیم رفت و همه چیز رنگ مدرنیته و مجلل به خود می‌گیرد.

در دهه‌های گذشته سفره‌های عقد ساده و دوست‌داشتنی بودند. اگر به عکس‌های قدیمی پدر و مادرها نگاه کنید، حتما بهتر متوجه این موضوع خواهید شد. در آن دوره همه چیز در سادگی مطلق بود. اما همین سادگی به طور عجیبی چشم‌نواز و دوست‌داشتنی بود. اما خوب یا بد، حالا از آن سادگی فاصله زیادی گرفته‌ایم. این روزها سفره‌های عقد بسیار مجلل و شکوهمند شده‌اند. به طوری‌که به یکی از گزینه‌های بسیار مهم برای انتخاب تالار تبدیل شده‌اند. این روزها تالارهایی که سفره عقد لاکچری شکیل و مجللی دارند، از شانس بیشتر و بهتر دیده‌شدن برخوردار شده‌اند.

اگر زمان زیادی تا مراسم عقدتان باقی نمانده‌است و به دنبال یک سفره عقد لاکچری  هستید، در این مقاله همراهمان باشید تا بیشتر در مورد سفره‌های عقد لاکچری صحبت کنیم.

چگونه سفره عقد لاکچری داشته باشیم؟

برای اینکه بتوانید یک سفره عقد لاکچری داشته‌باشید، باید به موارد بسیار مهمی توجه کنید و سعی داشته‌باشید تا این موارد را به درستی  همانند تکه‌های پازل در کنار هم بچینید. این موارد عبارتند از:

  • توجه به فضا و وسعت
  • استفاده از ظروف گران‌قیمت
  • گل‌آرایی و شمع‌آرایی سفره عقد

چرا باید به محل برپایی سفره عقد لاکچری توجه کنیم؟

یادتان باشد حتی اگر بهترین  و لوکس‌ترین سفره عقد لاکچری را در فضایی کوچک و بسته برپا کنید، هیچ‌چیز به چشم نخواهد آمد! در صورتی‌که یک سفره عقد ساده که در فضایی باز و استاندارد چیده شده‌باشد، بیشتر و بهتر دیده خواهد‌شد. پس سعی کنید به دنبال سالن‌های مناسبی باشید که با تعداد میهمانانتان همخوانی داشته‌باشد. به طوری که بعد از حضور تمامی میهمانان هم از فضای مناسبی برخوردار ‌باشد. وجود فضای کافی یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های سالن‌های عقد مجلل و تشریفاتی به حساب می‌آید.

به سراغ ظروف گران‌قیمت بروید!

اگر به دنبال یک سفره عقد لاکچری و ویژه هستید، باید از جزئیات ویژه‌ای هم بهره ببرید. مثلا می‌توانید از ظروفی مجلل و گران‌قیمت استفاده کنید. با این کار به همه نشان می‌دهید که برای سفره عقد، هزینه زیادی انجام داده‌اید. مثلا می‌توانید برای چیدمان از ظروف و آیینه و شمعدان نقره و یا برنز استفاده کنید. اگر در نحوه تهیه ظروف لاکچری محدودیت دارید، می‌توانید کارتان را به مجموعه تشریفاتی دانیال بسپارید. بدون شک آنها با استفاده از ارزشمندترین ظروف، سفره عقدتان را تزئین خواهندکرد.

سفره عقد لاکچری

گل‌آرایی و شمع‌آرایی را فراموش نکنید!

اگر به عکس‌های ازدواج‌های قدیمی نگاه کرده‌باشید، حتما می‌دانید که در سفره‌های سنتی چندان هم از گل و شمع استفاده نمی‌شده‌است. در سفره‌های عقد سنتی اغلب از پارچه‌های خوش رنگ و لعاب ترمه استفاده می‌شد و همان ظروف ساده با سلیقه در کنار هم چیده می‌شد. اما حالا روال چیدمان سفره عقد متفاوت شده‌است. در حال حاضر عروس و دامادها علاقه بیشتری به سفره‌های عقد مدرن پیدا کرده اند. در صورتی‌که شما هم جز دوستداران سفره‌های عقد مدرن باشید، باید به گل‌‌آرایی و شمع‌آرایی سفره عقدتان توجه ویژه‌ای داشته‌باشید. البته این نکته را به خاطر داشته‌باشید که گل‌آرایی و شمع‌آرایی سفره عقد هزینه‌هایتان را تا حدودی بالا می‌برد. پس بهتر است برای اجرای خواسته‌های خود به دنبال تیمی مجرب و دلسوز باشید که با توجه به بودجه‌ای که در نظر گرفته‌اید، شما را در گل‌آرایی و شمع‌آرایی سفره عقد یاری دهند. برای این کار می‌توانید به مجموعه تشریفاتی دانیال مراجعه کنید و از نظراتشان بهره‌مند شوید. اگر به دنبال یک سفره عقد لاکچری هستید، باید گل‌آرایی گران‌قیمت داشته‌باشید. یعنی از از مرغوب‌ترین و لوکس‌ترین گل‌های موجود در بازار استفاده کنید. بدون شک وجود گل‌های گران‌قیمت بر سر سفره عقد، ضمن ایجاد فضایی زیبا و آرامبخش به راحتی حس لوکس بودن محیط را به مخاطب القا می‌کند. شمع‌آرایی یکی دیگر از اقدامات مهمی به شمار می‌رود که به زیباتر شدن و لوکس‌تر شدن سالن عقد کمک می‌کند. شما می‌توانید شمع‌های نسوز بلند و کوتاه را در کنار و یا روی سفره عقد بچینید و محیط را رمانتیک تر کنید.  این شمع‌ها جلوه بسیار زیبایی هم به عکس و فیلمتان خواهند بخشید.

شاید بپسندید:

ساقدوش کیست
همه چیز درباره ساقدوش ها را بدانید، ساقدوش کیست ؟

این روزها حضور ساقدوش ها در مجالس عروسی بسیار مورد توجه است. اما این که تعدادی از دوستان و اقوام نزدیک عروس و داماد لباس های متحدالشکل پوشیده و در کنار زوج جوان حضور یابند چه معنایی دارد و این رسم از کجا آمده و علت حضور این جوانان در کنار عروس و داماد چیست. […]

ادامه مطلب

لباس عروس
انواع لباس عروس

شب عروسی، یک شب رویایی و منحصر به فرد برای تمامی عروس و دامادهاست. همه عروس و دامادها مدت زیادی را در تلاش و تکاپو هستند تا بهترین شب زندگی خود را بی عیب و نقص رقم بزنند. برای اینکه بتوانند شبی خاص و به دور از عیوب داشته باشند، باید به نکات بسیار زیادی […]

ادامه مطلب

عقد آریایی
عقد آریایی چگونه برگزار میشود؟

چند سالی است که خطبه عقدی موسوم به عقد آریایی در میان نسل های جوان مرسوم شده است که در آن با خواندن قطعه ای از زبان عروس و قطعه ای از زبان داماد زوج جوان را به عقد هم در می آورند. البته باید توجه داشت که این قسمت کاملا جنبه اعتقادی دارد چرا […]

ادامه مطلب