سفره عقد لاکچری

هر عروس و دامادی پیش از اینکه به خانه بخت برود، تجربه نشستن بر سر سفره عقد را داشته‌است که البته با توجه به شرایط، سفره عقد شکل و شمایل متفاوتی به خود می‌گیرد. اگر مراسم در محیط‌های سنتی برگزار شود، سفره عقد هم همان رنگ و بو را خواهد‌داشت. اما هرچه به فضاهای شهری و مدرن نزدیک می‌شویم، از سفره‌های عقد سنتی دورتر می‌شویم و به سمته سفره عقد لاکچری خواهیم رفت و همه چیز رنگ مدرنیته و مجلل به خود می‌گیرد.

در دهه‌های گذشته سفره‌های عقد ساده و دوست‌داشتنی بودند. اگر به عکس‌های قدیمی پدر و مادرها نگاه کنید، حتما بهتر متوجه این موضوع خواهید شد. در آن دوره همه چیز در سادگی مطلق بود. اما همین سادگی به طور عجیبی چشم‌نواز و دوست‌داشتنی بود. اما خوب یا بد، حالا از آن سادگی فاصله زیادی گرفته‌ایم. این روزها سفره‌های عقد بسیار مجلل و شکوهمند شده‌اند. به طوری‌که به یکی از گزینه‌های بسیار مهم برای انتخاب تالار تبدیل شده‌اند. این روزها تالارهایی که سفره عقد لاکچری شکیل و مجللی دارند، از شانس بیشتر و بهتر دیده‌شدن برخوردار شده‌اند.

اگر زمان زیادی تا مراسم عقدتان باقی نمانده‌است و به دنبال یک سفره عقد لاکچری  هستید، در این مقاله همراهمان باشید تا بیشتر در مورد سفره‌های عقد لاکچری صحبت کنیم.

چگونه سفره عقد لاکچری داشته باشیم؟

برای اینکه بتوانید یک سفره عقد لاکچری داشته‌باشید، باید به موارد بسیار مهمی توجه کنید و سعی داشته‌باشید تا این موارد را به درستی  همانند تکه‌های پازل در کنار هم بچینید. این موارد عبارتند از:

  • توجه به فضا و وسعت
  • استفاده از ظروف گران‌قیمت
  • گل‌آرایی و شمع‌آرایی سفره عقد

چرا باید به محل برپایی سفره عقد لاکچری توجه کنیم؟

یادتان باشد حتی اگر بهترین  و لوکس‌ترین سفره عقد لاکچری را در فضایی کوچک و بسته برپا کنید، هیچ‌چیز به چشم نخواهد آمد! در صورتی‌که یک سفره عقد ساده که در فضایی باز و استاندارد چیده شده‌باشد، بیشتر و بهتر دیده خواهد‌شد. پس سعی کنید به دنبال سالن‌های مناسبی باشید که با تعداد میهمانانتان همخوانی داشته‌باشد. به طوری که بعد از حضور تمامی میهمانان هم از فضای مناسبی برخوردار ‌باشد. وجود فضای کافی یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های سالن‌های عقد مجلل و تشریفاتی به حساب می‌آید.

به سراغ ظروف گران‌قیمت بروید!

اگر به دنبال یک سفره عقد لاکچری و ویژه هستید، باید از جزئیات ویژه‌ای هم بهره ببرید. مثلا می‌توانید از ظروفی مجلل و گران‌قیمت استفاده کنید. با این کار به همه نشان می‌دهید که برای سفره عقد، هزینه زیادی انجام داده‌اید. مثلا می‌توانید برای چیدمان از ظروف و آیینه و شمعدان نقره و یا برنز استفاده کنید. اگر در نحوه تهیه ظروف لاکچری محدودیت دارید، می‌توانید کارتان را به مجموعه تشریفاتی دانیال بسپارید. بدون شک آنها با استفاده از ارزشمندترین ظروف، سفره عقدتان را تزئین خواهندکرد.

سفره عقد لاکچری

گل‌آرایی و شمع‌آرایی را فراموش نکنید!

اگر به عکس‌های ازدواج‌های قدیمی نگاه کرده‌باشید، حتما می‌دانید که در سفره‌های سنتی چندان هم از گل و شمع استفاده نمی‌شده‌است. در سفره‌های عقد سنتی اغلب از پارچه‌های خوش رنگ و لعاب ترمه استفاده می‌شد و همان ظروف ساده با سلیقه در کنار هم چیده می‌شد. اما حالا روال چیدمان سفره عقد متفاوت شده‌است. در حال حاضر عروس و دامادها علاقه بیشتری به سفره‌های عقد مدرن پیدا کرده اند. در صورتی‌که شما هم جز دوستداران سفره‌های عقد مدرن باشید، باید به گل‌‌آرایی و شمع‌آرایی سفره عقدتان توجه ویژه‌ای داشته‌باشید. البته این نکته را به خاطر داشته‌باشید که گل‌آرایی و شمع‌آرایی سفره عقد هزینه‌هایتان را تا حدودی بالا می‌برد. پس بهتر است برای اجرای خواسته‌های خود به دنبال تیمی مجرب و دلسوز باشید که با توجه به بودجه‌ای که در نظر گرفته‌اید، شما را در گل‌آرایی و شمع‌آرایی سفره عقد یاری دهند. برای این کار می‌توانید به مجموعه تشریفاتی دانیال مراجعه کنید و از نظراتشان بهره‌مند شوید. اگر به دنبال یک سفره عقد لاکچری هستید، باید گل‌آرایی گران‌قیمت داشته‌باشید. یعنی از از مرغوب‌ترین و لوکس‌ترین گل‌های موجود در بازار استفاده کنید. بدون شک وجود گل‌های گران‌قیمت بر سر سفره عقد، ضمن ایجاد فضایی زیبا و آرامبخش به راحتی حس لوکس بودن محیط را به مخاطب القا می‌کند. شمع‌آرایی یکی دیگر از اقدامات مهمی به شمار می‌رود که به زیباتر شدن و لوکس‌تر شدن سالن عقد کمک می‌کند. شما می‌توانید شمع‌های نسوز بلند و کوتاه را در کنار و یا روی سفره عقد بچینید و محیط را رمانتیک تر کنید.  این شمع‌ها جلوه بسیار زیبایی هم به عکس و فیلمتان خواهند بخشید.

شاید بپسندید:

نمای داخلی سالن طبقه دوم
تالار طبقه پنجم

دو سالن از چهار سالن تالار مجلل دانیال در طبقه دوم واقع شده است که مهمانان شما را با چهار خط آسانسور بدون معطلی به طبقه دوم می‌رساند.. گچ‌بری‌‌ها و دیزاین‌‌های این تالار همگی کار دست بوده و به صورت پیش‌ساخته نیستند. نقاشی‌‌ها، لوسترهای برنزی و .. سیستم گرمایش و سرمایش و تزریق هوای تازه […]

ادامه مطلب

8 معیار برای ارزیابی تالار عروسی

معمولا اکثر عروس خانم ها و آقا داماد ها مکان رویایی برای برگزاری جشن عروسی‌شان را بارها در ذهن خود تصور کرده‌اند و حتی ممکن است برای انتخاب تالار، باغ تالار و یا عمارت مورد نظرشان فاکتورهایی را از قبل در نظر گرفته باشند. اما ما در این مقاله می خواهیم شما را با اصلی ترین معیارهای انتخاب تالار آشنا کنیم تا […]

ادامه مطلب

تالار طبقه سوم

تالار دانیال واقع در خیابان دولت، دارای 4 سالن مجلل و بزرگ است که این امکانات اسباب برگزاری دو مراسم به صورت هم زمان را در این سالن فراهم آورده است. ظرفیت هر کدام از سالن‌‌ها پانصد نفر می‌باشد و دیزاین و طراحی هرکدام از سالن‌‌ها به وسیله تیمی کاملا حرفه‌ای و خبره انجام گرفته […]

ادامه مطلب

لباس عروس پرنسسی
لباس عروس پرنسسی چیست ؟

هرآنچه که باید در رابطه با لباس عروس پرنسسی بدانید در این مقاله برای شما آورده شده است. ایده ایجاد لباس های عروس پرنسسی شخصیت های دیزنی چگونه ایجاد شد؟ چگونه می توانیم لباس عروس پرنسسی مناسب خود را انتخاب کنیم؟ ازدواج یکی از بزرگترین رویدادهای زندگی است که هر زنی آرزوی رسیدن به آن […]

ادامه مطلب