برای خرید حلقه نامزدی این مطلب را بخوانید

مهمترین نماد ازدواج در سراسر دنیا حلقه ازدواج است. اولین پیشکشی که عروس خانم ها از طرف داماد و خانواده او دریافت میکنند همین حلقه نامزدی است. با هدیه انواع حلقه نامزدی در روز بله برون رسما یک دختر به عنوان عروس یک خانواده معرفی میشود. بنابراین شاید بتوان گفت مهمترین چیزی که نشان از پیوند زناشویی و نماد تعهد دو نفر به هم می باشد همین حلقه نامزدی است.

انتخاب حلقه نامزدی

انتخاب حلقه نامزدی کار بسیار مهمی است. بسیاری از عروس خانم ها دوست دارند حلقه نامزدی فاخر و لاکچری داشته باشند برخی دیگر نیز به انتخاب یک رینگ ساده بسنده میکنند. در کشورهای غربی رسم بر این است که حلقه نامزدی باید حتما قطعه ای الماس داشته باشد، بنابراین با توجه به بودجه ای که آقای داماد در نظر میگیرد یک حلقه طلا با تخمه ای از الماس کوچک یا بزرگ انتخاب میشود.

انواع حلقه نامزدی

انواع حلقه نامزدی

این روزها اکثر خانواده ها سعی میکنند سلیقه عروس را در انتخاب حلقه نامزدی لحاظ کنند. چرا که حلقه نامزدی انواع مختلفی دارد. در ادامه به برخی انتخاب ها به عنوان انواع حلقه نامزدی می پردازیم.

برخی از عروس خانم ها دوست دارند که حلقه نامزدی شان حتما جواهری با نگین های اصل باشد. آنها با توجه به بودجه ای که داماد در نظر میگیرد حلقه ای با تخمه جواهر انتخاب میکنند. معمولا این حلقه ها به صورت یک حلقه تک نگین به همراه یک پشت حلقه ای ساده یا نگین دار هستند. آنچه مسلم است چون در این حلقه های نامزدی جواهرات به کار رفته است، پول زیادی باید بابت آن هزینه شود. گفتنی است برخی خانواده ها یک حلقه نامزدی گرانقیمت انتخاب میکنند و از همان به عنوان حلقه ازدواج استفاده میکنند. اما برخی دیگر حلقه نامزدی و حلقه ازدواج جداگانه دارند.

استفاده ازحلقه نامزدی ساده

دختران بسیاری هستند که دوست ندارند حلقه های نامزدی پر زرق و برق استفاده کنند و سادگی را بیشتر میپسندند. بنابراین از یک رینگ ساده طلا و یا یک انگشتر سبک بدون نگین به عنوان حلقه نامزدی استفاده میکنند.

استفاده از ست حلقه برای عروس و داماد: برخی از خانواده به جای انگشتر از نیم ست طلا و یا قطعه دیگری طلا به عنوان هدیه نامزدی و اصطلاحا نشان نامزدی استفاده میکنند در این صورت عروس و داماد حلقه های ست را به عنوان حلقه ازدواج تهیه کرده و برای سفره عقد به دست میکنند.

انواع حلقه های نامزدی منحصر به فرد

اگر خیلی علاقمند باشید که یک حلقه خاص داشته باشید میتوانید با یک گردش کوتاه در سایت های اینترنتی انواع مدل های خاص و منحصر به فرد را مشاهده کرده و به یک جواهر فروشی سفارش دهید تا برایتان بسازد.

انواع حلقه نامزدی

همچنین میتوانید تاریخ نامزدی ، عقد یا ازدواج و اول اسم عروس و داماد را داخل حلقه حک کنید. این کار کمک میکند تا حلقه منحصر به فردی داشته باشید.

فرق حلقه نامزدی با انگشتر

انگشترها معمولا دارای نقوش بسیار و نگین های درشت هستند اما حلقه نامزدی معمولا دارای یک رکاب ساده است که با یک تک نگین یا تعدادی نگین های ریز زینت داده شده و نقش و نگار کمتری دارد.

باید توجه داشته باشید که حلقه نامزدی همان حلقه نشان است، بنابراین با حلقه ازدواج فرق اساسی دارد. حلقه نامزدی اکثرا مخصوص عروس خانم هاست و آقایان در این مرحله حلقه ندارند، اما برای مراسم عقد از حلقه های ست یا حلقه های متفاوتی برای ازدواج استفاده میشود که با نوع مخصوص نامزدی فرق دارند. اما همانطور که اشاره کردیم برخی افراد برای نشان کردن عروس به جای حلقه از قطعات جواهر دیگری استفاده کرده و نهایتا حلقه ازدواج را هنگام عقد خریداری میکنند.

انواع حلقه نامزدی

برای مشاوره و راهنمایی به نکته اخر توجه کنید

مجموعه تالار دانیال واقع در تالار شهرک غرب تهران با کادر مجرب و ارائه با کیفیت ترین منوها ، بی نظیرترین میزهای نامزدی ، سفره عقد، نورپردازی و گل آرایی ، بادکنک آرایی و شمع آرایی های منحصر به فرد آماده پذیرایی از زوج های جوان در مراسم نامزدی ، عقد و عروسی است.

برای مشاوره با کارشناسان ما در زمینه انتخاب منوها ، گل آرایی، نورپردازی و شمع آرایی های مخصوص نامزدی ، عقد و عروسی با شماره های ارائه شده تماس حاصل نموده و یا برای بازدید از امکانات و تجهیزات با مدیریت عمارت مجلل دانیال هماهنگ کنید.

شاید بپسندید:

مزایای لباس عروس خوب

پوشیدن لباس عروسی را می توان به عنوان یک آرزوی مشترک برای تمامی دختربچه ها نام برد. تقریبا تمامی خانم ها علاقه دارند تا در شب به یادماندنی ازدواجشان، زیباتر از همیشه بدرخشند و برای این درخشش به لباسی نیاز دارند که برازنده و شکوهمند باشد. به همین دلیل می توان انتخاب یک  لباس عروس […]

ادامه مطلب

لباس عروس پرنسسی
لباس عروس پرنسسی چیست ؟

هرآنچه که باید در رابطه با لباس عروس پرنسسی بدانید در این مقاله برای شما آورده شده است. ایده ایجاد لباس های عروس پرنسسی شخصیت های دیزنی چگونه ایجاد شد؟ چگونه می توانیم لباس عروس پرنسسی مناسب خود را انتخاب کنیم؟ ازدواج یکی از بزرگترین رویدادهای زندگی است که هر زنی آرزوی رسیدن به آن […]

ادامه مطلب

بهترین سفره عقد تهران
بهترین سفره عقد در تهران کجاست

سفره عقد یکی از آیتم های جدایی ناپذیر در مراسم ازدواج ایرانیان است. اصولا در بهترین سفره عقد تهران مواردی استفاده میشود که هرکدام نماد خاصی دارند و با توجه به رسوم و فرهنگ بخش های مختلف کشورمان دارای تغییرات جزئی است ، اما به صورت کلی میتوان گفت در همه جای ایران برگزاری مراسم […]

ادامه مطلب