انواع لباس عروس

شب عروسی، یک شب رویایی و منحصر به فرد برای تمامی عروس و دامادهاست. همه عروس و دامادها مدت زیادی را در تلاش و تکاپو هستند تا بهترین شب زندگی خود را بی عیب و نقص رقم بزنند. برای اینکه بتوانند شبی خاص و به دور از عیوب داشته باشند، باید به نکات بسیار زیادی توجه کنند. از انتخاب باغ تالار گرفته تا سبک گل آرایی و لباس عروس از جمله اقداماتی به شمار می روند که باید برای برپایی مراسم به آنها توجه داشت.

همیشه این نکته را به خاطر داشته باشید که یک فضای زیبا و شکوهمند، ماشینی مدرن، سرویس پذیرایی لاکچری و…  مهمند اما برای دیده شدن عروس و داماد کافی نیستند. بدون شک انتخاب لباس برازنده و استفاده از اکسسوری های مناسب تاثیر به سزایی در بهتر دیده شدن عروس و داماد دارد.

تشریفات تالار دانیال دولت شما را دعوت می کند تا در این مقاله در مورد انواع لباس عروس بدانید و امیدواریم تا عروس خانم ها با مطالعه این مقاله انتخاب عالی تری داشته باشند.

 

انواع لباس عروس با توجه به ساختار بدن

متاسفانه برخی از عروس خانم ها بدون توجه به نوع استایل و ساختار بدنشان دست به انتخاب لباس عروس می زنند و در بسیاری از موارد دیده شده است که در انتها از انتخاب خود پشیمان بوده اند و اعتقاد داشتند که لباس انتخابی با اندامشان سازگاری نداشته است. برای اینکه یک انتخاب درست داشته باشید، باید دور سینه، دور شانه، دور کمر و دور باسن را اندازه بگیرید و با توجه به اندازه های به دست آمده نوع و فرم بدنتان را شناسایی کنید. با توجه به این اندازه ها، می توانید لباسی کاملا متناسب با اندام خود تهیه کنید و در شب عروسی خوش بدرخشید.

به طور کلی اندام های مختلف را می توان در دسته های مستطیلی، سیبی شکل، مثلثی، گلابی شکل و ساعت شنی جای داد. در اندام های مستطیلی سایز شانه، سینه، کمر و باسن نزدیک به هم می باشد. در اندام های سیبی شکل، تجمع چربی بیشتر در بالاتنه قرار دارد. در اندام های مثلثی دور شانه و یا دور سینه به نسبت دور باسن اندازه بیشتری دارد. در اندام های ساعت شنی که ایده آل ترین نوع اندام است، دور سینه، دور شانه و دور باسن سایزی نزدیک به هم دارند و دور کمر سایز کمتری دارد.

برای اینکه به خوبی با فرم بدنتان آشنا شوید و بتوانید انتخابی به جا و برازنده داشته باشید، می توانید از مشاوره ها و نگاه کارشناسانه طراحان تشریفات دانیال برخوردار شوید. طراحان این مجموعه با نگاهی ریزبینانه بهترین مدل از لباس عروس که بیشترین همخوانی با اندامتان دارد را به شما پیشنهاد خواهند داد.

لباس عروس

معروف ترین مدل های لباس عروس

به طور کلی می توان انواع لباس عروس را به 5 دسته تقسیم کرد. همه ساله طراحان لباس و برندهای معروف با توجه به ساختار کلی این 5 مدل دست به طراحی مدل های تازه می زنند. این مدل ها عبارتند از:

  • مدل پرنسسی
  • مدل امپراطوری
  • مدل ماهی
  • مدل راسته و دنباله دار
  • مدل A-Line
  • آشنایی با مدل پرنسسی

مدل پرنسسی که دارای دامن پفی است، یکی از محبوب ترین انتخاب های عروس خانم هاست. این مدل لباس عروس با تمامی اندام ها همخوانی دارد. البته در صورتی که بالاتنه پری دارید و دارای اندام سیبی شکل یا مثلثی هستید، باید این مدل را با یقه هفت و آستین های بلند ترکیب کنید تا کشیده تر جلوه کنید.

آشنایی با مدل امپراطوری

اگر قد کوتاهی دارید و یا اندامی گلابی شکل و یا ساعت شنی دارید، می توانید به سراغ مدل امپراطوری بروید. این مدل بسیار ساده و شکیل است و شما را بلندتر نشان می دهد. این مدل برای ساده پسندان یک انتخاب ایده آل است.

آشنایی با مدل ماهی

اگر اندام زیبا و ایده آلی دارید و فرم اندامتان ساعت شنی است، مدل ماهی انتخاب مناسبی برایتان خواهد بود. این مدل لباس عروس زیبایی اندام شما را به خوبی نشان می دهد. در صورتی که در طراحی این لباس از سنگ دوزی ها  یا پارچه های مرغوب استفاده شود، نمای لباس دوچندان خواهد شد.

آشنایی با مدل راسته و دنباله دار

مدل راسته با کمی دنباله جز آن دسته از مدل هایی است که به شدت به اندام های ساعت شنی می آید. شما می توانید برای بالاتنه این مدل، طرح های مختلفی را انتخاب کنید. به طور کلی این مدل کلاسیک و چشم نواز را می توان با هر مدل بالاتنه ای ترکیب کرد.

آشنایی با مدل A-Line

اگر پاهای پری دارید، می توانید مدل A-Line را انتخاب کنید. این مدل لباس عروس بالاتنه چسبی دارد و در قسمت پایین تنه حالتی فون به خود می گیرد. به این ترتیب یک تناسب ایده آل بین بالاتنه و پایین تنه ایجاد می شود.

شاید بپسندید:

مزایای لباس عروس خوب

پوشیدن لباس عروسی را می توان به عنوان یک آرزوی مشترک برای تمامی دختربچه ها نام برد. تقریبا تمامی خانم ها علاقه دارند تا در شب به یادماندنی ازدواجشان، زیباتر از همیشه بدرخشند و برای این درخشش به لباسی نیاز دارند که برازنده و شکوهمند باشد. به همین دلیل می توان انتخاب یک  لباس عروس […]

ادامه مطلب

عقد آریایی
عقد آریایی چگونه برگزار میشود؟

چند سالی است که خطبه عقدی موسوم به عقد آریایی در میان نسل های جوان مرسوم شده است که در آن با خواندن قطعه ای از زبان عروس و قطعه ای از زبان داماد زوج جوان را به عقد هم در می آورند. البته باید توجه داشت که این قسمت کاملا جنبه اعتقادی دارد چرا […]

ادامه مطلب

آرایش عروس
انواع آرایش عروس

اگر مراسم عروسیتان نزدیک است، باید این را بدانید که فاکتورهای زیادی وجود دارد که باید پیش از برگزاری مراسم به انها دقت داشته‌باشید. جدای از انتخاب فضای مراسم عروسی، کترینگ و خدمات باید نگاه ویژه‌ای به ظاهر خودتان از جمله آرایش عروس داشته‌باشید. این نکته را به یاد داشته‌باشید که عروس و داماد در […]

ادامه مطلب